وبلاگ جانبو وبلاگ جانبو .

وبلاگ جانبو

رشد کودک – کنترل سر و گردن

در هنگام تولد کودک شما به این خاطر که توانایی های حرکتی عضلات گردن اش بسیار ضعیف هستند، کنترل بسیاری کمی بر سر خود دارد. او این مهارت بسیار سخت را، که پایه تمام حرکت های بعدی-مثل نشستن و راه رفتن است-کم کم در طول یکسال اول زندگی اش یاد می گیرد.

این مرحله چه زمانی اتفاق می افتد؟

زمانی که کودک یک ماهه است، قادر خواهد بود، سرش را بلند کند و یک کودک ۴ ماهه می تواند در حالت نشسته، سرش را بالا نگه دارد. ماهیچه های گردن و کنترل سرِ او در ۶ ماهگی باید قوی و محکم باشد.

این مرحله چگونه اتفاق می افتد؟

۱ تا ۲ ماهگی

در پایان ماه اول، کودکتان باید قادر باشد با سرعت سرش را بالا بگیرد و وقتی که روی شکم خوابیده است، سرش را این طرف و آن طرف کند. در حدود ۶ تا ۸ هفتگی، اگر کاملا قوی و هماهنگ باشد، وقتی به پشت خوابیده سرش را بلند خواهد کرد. وقتی که او را روی شانه تان با خود می برید، او کنترل کافی برای محکم بالا نگه داشتن سرش را دارد، اما نه برای مدت طولانی. او همچنین آنقدر قوی خواهد بود، که وقتی در صندلی مخصوص ماشین یا کیسه های جلویی نگه داری کودک نشسته است، سرش را بالا نگه دارد.

۳ تا ۴ ماهگی

در این کودک ۳ ماهه شما پیشرفت آشکاری در کنترل سرخود خواهید داشت . کودکتان وقتی که به شکم خوابیده است، می تواند سرش را تا ۴۵ درجه بالا بیاورد و محکم بالا نگهش دارد. یک بازی جذاب که عضلات گردنش را رشد می دهد، آنست که کودکتان را به پشت بخوابانید و به آرامی با کشیدن دستان اش او را به حالت نشسته درآورید. به آرامی به حالت قبل رهایش کنید و دوباره این کار را تکرار کنید. در این سن، باید بتواند وقتی که سرش را بلند می کند، آن را موازی بدنش نگه دارد. می توانید در این زمان او را در نگه دارنده های پشتی حمل کنید.

۵ تا ۶ ماهگی

رشد کودک۶ ماهه شما به گونه است که می تواند سرش را راست و محکم نگه دارد، و وقتی که در حالت نشسته است، می تواند سرش را به جلو خم کند. ممکن است در این زمان آماده کالسکه باشد.

مرحله بعدی چیست؟

وقتی کودکتان قدرت کنترل خوب سرش را به دست می آورد، می تواند به سمت مراحل نشستن، غلت خوردن و چهار دست و پا رفتن برود. کنترل سر همچنین، برای بلعیدن غذاهای سفت و نشستن بر روی صندلی های بلند غذا خوری کودک ضروری است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۹:۲۰ توسط:netware موضوع: سلامت کودک نظرات (0)

کاشت ابرو به روش FUT

مزایای کاشت ابرو

کاشت ابروی طبیعی یکی از روش های نوین زیبایی به شمار می آید .امروزه عمل های زیبایی به دو صورت مورد توجه هستند نخست عمل زیبایی صرفا جهت ایجاد تنوع یا بهبود وضعیت ظاهری افراد و دوم به عنوان یک عمل ترمیمی در راستای جبران نقصان ابرو که می تواند به علت ضربه یا آسیب ناحیه ی ابرو، کم پشتی مادرزادی ابروها ، ریزش ابرو و یا به عنوان علائم برخی بیماری ها باشد.

تفاوت کاشت ابرو به روش FUT با FUE

همانگونه که ذکر شد کاشت ابرو با توجه به گستره ی فناوری و پیشرفت علم در زمینه ی زیبایی روش های مختلفی دارد و یکی از روش ها روش FUT می باشد که زمانی از آن استفاده می شود که بخواهند از موهای ضخیم تر جهت پیوند ابرو استفاده نمایند . بدین صورت که معمولا موها از ناحیه ی پشت سر یا گوش به صورت فولیکول های تکی برداشته شده و در محل ابرو در جهت رشد آن ها در شیارهایی قرار داده می شوند .

روش FUE یکی دیگر از روش های کاشت ابرو می باشد که روش مدرنی به شمار می آید . این روش هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که بخواهند از موهای نازک تر جهت پیوند استفاده نمایند و اغلب موها به صورت  یک نوار از ناحیه پشت گردن برداشته شده در حالی که در امتداد ابروها برش های میلی متری ایجاد شده ، موهای جدا شده در آن قرار می گیرد . هر دوی این روش ها نیاز به درمان های مراقبتی خیلی خاص و پیچیده ای ندارند.

اما روش FUE نسبت به FUT مراقبت های کمتری را می طلبد به طوری که می توان گفت تقریبا نیازی به مراقبت های درمانی پس از عمل ندارد . در هر صورت استفاده از هریک از بهترین روش کاشت ابروبرای افراد مورد پیوند  تنها با تشخیص متخصص زیبایی و متخصص کاشت مو خوب می باشد.

بهترین روش های کاشت ابرو 

کاشت ابروی طبیعی به عنوان یک عمل زیبایی تقریبا نوظهور با فناوری عجین است و به خودی خود یکی از متدهای جدید زیبایی به شمار می آید. به طبع با توجه به این امر روش های بسیاری جهت انجام دارد. هر کدام از این روش ها ممکن است با توجه به ویژگی هایی که فرد مورد پیوند دارد، استفاده شود که این امر در کلینیک های معتبر پوست و مو و توسط پزشکان و متخصصین حرفه ای تشخیص داده می شود.

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۳:۰۸ توسط:netware موضوع: آرایشی و زیبایی نظرات (0)

رشد کودک – غلت خوردن

وقتی کودکتان کنترل سر خود را دارد و تقریبا در زمانی که یاد می گیرد، خودش با کمک شما بنشیند، یاد خواهد گرفت غلت بخورد. او بالاخره یاد خواهد گرفت، از پشت به شکمش بیافتد و بالعکس، و او این مهارت نوظهور را برای مقداری این طرف و آن طرف رفتن، استفاده می کند. انگیزه اولین غلت ها، اغلب یک اسباب بازی دور از دسترس  یا شما هستید.

این مرحله چه زمانی اتفاق می افتد؟

کودک ۴ ماهه ممکن است بتواند از روی شکمش به پشت برگردد. گرچه ممکن است برای اینکه بتواند از پشت به جلو برگردد، تا ۵ یا ۶ ماهگی زمان نیاز داشته باشد، چراکه برای این حرکت به عضلات گردن و دست قوی تری نیاز دارد.

این مرحله چگونه اتفاق می افتد؟

وقتی یک کودک ۳ ماهه به شکم قرار می گیرد، کودکتان سر وشانه هایش را با کمک آرنج هایش، بالا خواهد گرفت. این بالا آمدن های کوتاه، عضلاتی را که برای غلت خوردن استفاده خواهد کرد، قوی می کند. او اولین باری که از این سو به آن سو می شود، شما را متحیر می کند

رشد کودک پنج ماهه به گونه ای است که قادر خواهد بود سرش را بلند کند، روی آرنج هایش بلند شود و کمرش را برای بلند کردن سینه اش از زمین، خم کند. اوحتی ممکن است، بر روی شکمش حرکت کند، با پاهایش لگد بزند و با آرنج هایش با حالت شنا حرکت کند. همه این تمرین ها به او در رشد عضلاتی که برای غلت خوردن به هر دو سمت نیاز دارد، کمک می کند-احتمالا در زمانی که او تقریبا ۶ ماهه است.

در حالی که بعضی کودکان غلت خوردن را برای مدت کوتاهی، به عنوان حالت اولیه انتقال زمینی اتخاذ می کنند، بقیه از آن می گذرند و به نشستن، سینه خیز رفتن و چهاردست وپا رفتن می روند. در زمانی که کودکتان به کسب مهارت های جدید ادامه می دهد و به گشت زدن و کاوش محیطش علاقه نشان می دهد، نگران نباشید.

مرحله بعدی چیست؟

کودک شما با یادگیری غلت زدن، عضلات پا، گردن، کمر و دستانش را قوی می کند. حالا او همان عضلات را وقتی که یاد می گیرد بدون کمک بنشیند و چهاردست و پا برود، به کار می گیرد. معمولا یک کودک ۸ ماهه ، در نشستن کاملا مهارت پیدا کرده اند؛ چهار دست و پا رفتن کمی بعدتر اتفاق می افتد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۷:۳۹ توسط:netware موضوع: سلامت کودک نظرات (0)

رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری (هفته به هفته)

رژیم غذایی بیمار بعد از انجام جراحی لاغری بسیار اهمیت دارد زیرا نیمی از کار به عهده متخصص جراحی لاغری بوده اما رسیدگی و مراقبت بعد از عمل ساسی معده و اسلیو معده و ...به منظور کاهش وزن ایده آل بسیار اهمیت دارد. این رسیدگی ها شامل تغییر رژیم غذایی و انجام ورزش پس از جراحی لاغری است. این دو از ضروریات مورد بحث پس از جراحی لاغری است.

نکات مهم درباره رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری

اولین نکته مهم این است که به هیچ عنوان نباید معده جدید تان را با خوردن غذاهای جامد یا پرخوری به چالش بکشید. به خاطر داشته باشید که معده شما تنها قادر است ۳ تا ۴ اونس غذا را درون خود نگه دارد و این به معنای آن است که بیمار احتمالا پس از خوردن ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری، احساس سیری خواهد کرد.

با گذشت حدود ۶ الی ۹ ماه پس از جراحی لاغری معده کش آمده و جای بیشتری باز می کند. این به شما امکان داشتن رژیم غذایی نرمال و جدیدی را خواهد داد.

هفته اول بعد از جراحی لاغری (فقط مایعات رقیق)

ممکن است دشوار به نظر برسد اما در هفته اول شما تنها محدود به مصرف مایعات رقیق هستید. با این حال، این دوران زیاد سخت نمی گذرد زیرا اغلب بیماران در این هفته اصلا اشتهایی برای خوردن ندارند. در صورتی که جراحی لاغری از نوع اسلیو معده باشد، علت بی اشتهایی بیمار عدم وجود هورمون گرسنگی یا همان گرلین پس از جراحی می باشد. در جراحی اسلیو قسمتی از معده که مسئول تولید این هورمون است، برداشته می شود.

هفته دوم بعد از جراحی لاغری

در هفته دوم پس از جراحی لاغری، بیمار می تواند رژیم مایعات کامل را آغاز کند.

هفته سوم بعد از جراحی لاغری

در هفته سوم، بیمار می تواند غذاهای نرم و پوره ای را به رژیم غذای خود بیافزاید. با این حال سعی کنید غذا را به آرامی و حداقل ۲۵ بار بجوید. هر غذای کم چرب و بدون قندی که به حالت پوره ای در آمده باشد شامل پروتئین ها، سبزیجات کم فیبر و زود هضم می تواند مصرف شود

هفته چهارم بعد از جراحی لاغری

اکنون که حدود یک هفته از جراحی لاغری تان گذشته است، می توانید غذاهای جامد را به رژیم غذایی خود بیافزایید. در این زمان می توانید عادات غذایی جدید و سالمی که برای باقی عمر باید رعایت کنید، را آغاز کنید. هنوز هم باید از مصرف قند و چربی مانند لبینات پر چرب، غذاهای دیر هضم مانند استیک، سبزیجات پرفیبر و آجیل بپرهیزید. همچنین از خوردن پاستا، سیب زمینی سفید و دیگر غذاهای پر کربوهیدرات خودداری کنید.

هفته پنجم به بعد

سعی کنید غذاها را یکی یکی به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا ببینید تحمل معده تان نسبت به هر یک چگونه است. دقت کنید که کدام مواد غذایی موجب یبوست، اسهال و ناراحتی معده تان می شود


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۸:۳۶ توسط:netware موضوع: جراحی لاغری نظرات (0)

قطعات توسان، راهنمای خرید لوازم یدکی هیوندای توسان

معرفی هیوندای توسان

این خودرو برای اولین بار در سال 2004 وارد بازارهای خودرو شد. و از همان سال اول تاکنون توانسته همچنان در صدر بهترین و پرهوادارترین ماشین های کمپانی هیوندای باقی بماند. این خودرو یکی از بهترین شاسی بلندهای دنیا است. و کاربری خانوادگی دارد. فضای باز و گنجایش بالای این خودرو باعث شده خانواده ها تمایل زیادی به خرید آن نشان دهند.

برخی از نکات مثبت پیرامون این خودرو عبارتند از:

شاسی بلند بودن آن

مخصوص رانندگی شهری و بین شهری

کم مصرف بودن

بالا بودن سطح تجهیزات و امکانات رفاهی

و از همه مهمتر، عالی و درجه یک بودن قطعات (لوازم یدکی هیوندای) توسان نسبت به خودروهای هم رده خودش است.

قطعات توسان و مشخصات فنی کلی

نسل اول این خودرو: دارای موتوری (6) سیلندره با گنجایش (lit) 2.7. از آنجا که هیوندای میخواست خودرویی کم مصرف و کم هزینه داشته باشد، در نسل های بعدی موتور را 4 سیلندره کرد.

نسل دوم: نسل دوم در کشور ما با موتوری 4 سیلندره با گنجایش کمتر ( lit4) خرید و فروش میشود.

و نسل سوم: این نسل متولد 2017 است و گنجایش موتور آن نیز کمتر از دو نسل قبلی است (تنها 2 لیتر).

تجهیزات رفاهی و ایمنی قطعات توسان

از آنجا که کمپانی هیوندای این ماشین را برای خانواده و مصارف خانوادگی طراحی کرده است، امکانات و تجهیزات زیادی در آن تعیبیه شده است. و چه چیزی بالاتر از حفظ امنیت خانواده مهمتر است؟

از همین رو به همراه سانتافه، توسان نیز یکی از امن و ایمن ترین خودروهای جهان هستند. بنابراین خانواده ها میتوانند با اطمینان سوار این ماشین شده و از طی کردن مسیرهای شهری و بین شهر لذت ببرند.

نحوه خرید لوازم یدکی هیوندای ( به طور خاص لوازم یدکی توسان )

هیوندای ‌توسان نیز دقیقا مشابه تمام خودروهای دیگر حتی با وجود بالا بودن امنیت، می تواند روزی دچار آسیب شود. هر آسیب دیدگی و خرابی نیز نیازمند تعمیر است. از همین رو شما لاجرم باید روزی قطعات و لوزام یدکی توسان خود را تعویض کنید.

لوازم یدکی کیا و هیوندا بخصوص توسان به دو صورت استوک و دست دوم یا رنگ شده و حتی تقلبی در بازرا قطعات وجود دارند. بنابراین همین موضوع، خرید بهترین قطعات را برای مشتریان و خریداران دشوار میکند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۸:۳۱ توسط:netware موضوع: خودرو نظرات (0)

علت بوی بد دهان چیست؟ چرا دهان من بوی بدی میدهد؟

به بوی بد دهان در اصطلاح پزشکی هالیتوز یا هالیتوزیس گفته میشود. تقریبا 25 درصد افراد جامعه با این مشکل روبرو هستند. که اکثرا نشانه ای از بهداشت ضعیف دهان و دندان است. 

علت بوی بد دهان چیست؟

استعمال دخانیات

خوردن برخی از غذاها

خشکی دهان

بهداشت ضعیف دهان و دندان

مصرف برخی داروها

بیماری های مربوط به دهان، بینی و گلو

جسم خارجی

بیماری ها

نکته:

(اگر تحت درمان ارتودنسی متحرک یا ارتودنسی ثابت هستید و بوی دهانتان بد است بهترین متخصص ارتودنسی به شما نوع دهان شویه یا خمیردندان را اعلام خواهد کرد.)

درمان خانگی بوی بد دهان

هر روز مسواک بزنید: ترجیحا بعد از اتمام هر وعده غذایی مسواک بزنید. اینکار را به مدت 2 دقیقه و2 بار در طول روز انجام دهید.

نخ دندان بکشید: با مسواک زدن تا حد زیادی سطح دندان ها را تمیز میکنید اما با نخ دندان کشیدن تمام ذرات غذایی به جای مانده در بین دندان ها را از دهان خارج میکنید.

اگر پروتز دندان دارید آن ها را تمیز کنید: اگر برای پر کردن جای خالی دندان جایگزین هایی مانند ایمپلنت دندان، پروتز دندان، بریج و پل دندان دارید حتما آن ها را با دقت تمیز کنید زیرا هیچ فرقی با دندان واقعی شما ندارند. اگر آن ها را تمیز نکنید به طور مشابه بوی دهان شما بد شده و دچار هالیتوزیس میشوید.

تعویض مسواک: هر 2 تا 3 ماه سعی کنید مسواک خود را تعویض کنید.

زبان خود را مسواک بزنید: زبان یکی از جاهایی است که باکتری های زیادی روی آن تجمع میکنند. هر بار که مسواک میزنید برای درمان بوی بد دهان حتما زبان خودتان را نیز مسواک بزنید.

مانع از خشک شدن دهان خود شوید: کم آبی و خشک شدن دهان همانطور که ذکر شد از علل بدبو شدن دهان است. برای پیشگیری از این اتفاق سعی کنید به مقدار کافی آب بخورید. سیگار نکشید و الکل مصرف نکنید. مصرف شیرینی جات را نمیز کاهش دهید.

رژیم غذایی: از خوردن پیاز ، سیر و غذاهای پرادویه خودداری کنید. غذاهای قندی همچنین با بوی بد دهان و بروز هالیتوزیس مرتبط هستند. مصرف قهوه و الکل را کاهش دهید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۲:۵۲ توسط:netware موضوع: سلامتی نظرات (0)

چه زمانی فیلتر استخر را بکواش کنیم؟

این سوال بدون شک یکی از سوالات بسیار رایج و مهمی است که درباره نگهداری استخر مطرح می شود. اطلاع از زمان دقیق بکواش فیلتر شنی و یا فیلتر دیاتومه (DE) استخر، جهت حفظ سلامت آب و تجهیزات استخر، بسیار مهم و حیاتی است. تشخیص زمان بکواش فیلتر ساده است و چند روش مختلف برای آن وجود دارد. که در ادامه به نوضیح آن می پردازیم.

بکواش چیست؟

در عملیات فیلتر استخر، بکواش به عملی گفته می شود که طی آن آب در جهت عکس حالت فیلتراسیون از درون فیلتر و بستر آن می گذرد تا بر اثر فشار آب آشغال های گیر کرده درون بستر فیلتر از طریق شیر چندراهه وارد مسیر فاضلاب شده و فیلتر کاملا تمیز گردد.

جریان آب

فلومتر یا جریان سنج یک دستگاه ساده است که در تاسیسات استخر های امروزی استفاده می شود و به کمک آن می توان نرخ جریان گالن بر دقیقه (GPM) عبوری از لوله های سیستم گردش آب استخر را اندازه گیری کرد تا از سلامت فیلتر اطمینان یابیم. به عنوان مثال، اگر نرخ جریان نرمال استخر شما 30GPM است و مقدار نرخ جریان اندازه گیری شده توسط فلومتر 20GPM است، باید سریعا جهت بکواش فیلتر اقدام کنید.

فشار P.S.I

افزایش فشار آب درون فیلتر به اندازه 1⁄3 یا 1⁄4 فشار آب "حالت تمیز فیلتر"، نشان دهنده کثیف شدن فیلتر و نیاز به بکواش می باشد. پوند بر اینچ مربع یا psi یک واحد استاندارد اندازه گیری فشار و رایج ترین عامل مورد استفاده جهت تشخیص زمان بکواش فیلتر استخر می باشد. جهت اندازه گیری فشار آب درون فیلتر از گیج فشار یا مانومتر استفاده می شود. روی صفحه گیج فشار به صورت واضح در جه بندی شده است که معمولا از صفر شروع شده و تا 50 یا 60Psi ادامه می یابد. فشار حالت تمیز فیلتر برای هر استخر متفاوت بوده و به متغییرهایی چون اندازه فیلتر، قدرت پمپ و هد مورد نیاز بستگی دارد

TDS آب استخر، نشان دهنده شفافیت 

اندازه گیری مجموع جامدات محلول (TDS) در آب استخر می توان شفافیت آب و یا عدم شفافیت آن را که ناشی از ذرات معلق است اندازه گیری کرد. این اندازه گیری میزان کثیفی آب براساس قسمت در میلیون (PPM) می باشد. در شروع به کار استخر با آب تازه، نباید TDS آب بیشتر از 2000PPM باشد، زیرا در مقادیر بالاتر مواد شیمایی ضدعفونی کننده مانند کلر، اثربخشی خود را از دست می دهد. رایج ترین روش اندازه گیری TDS بررسی آب از نظر کدروت ظاهری یا آزمایش آب است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۲:۲۰ توسط:netware موضوع: طراحی و ساخت استخر شمال نظرات (0)

14 عادتی که دندان ها را خراب میکند

این مقاله در مورد عادت هایی که دندان ها را خراب میکنند توسط کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی تاج نوشته شده است. با ما همراه باشید.

1. جویدن روی یخ

خوردن مکعب های سخت و یخ زده می تواند دندان های شما را تراشیده و یا حتی شکسته (ایمپلنت دندان) کند.

2. ورزش بدون گرسنگی

این که آیا شما فوتبال، هاکی، و یا هر گونه ورزش در تماس با دیگران را بازی می کنید، بدون گارد دهان بازی نکنید. این یک قطعه از پلاستیک قالب دهان است که از ردیف بالای دندان محافظت می کند.

3. بطری های بیداری

دادن یک بطری هنگام خواب به کودک با محتوای آب شیرین، شیر، می تواند دندان های جدید را در مسیر تجزیه قرار دهد.

4. سوراخ کردن زبان

سوراخ کردن زبان ممکن است مرسوم باشد، اما متاسفانه مته فلزی می تواند دندان را ترک کند. سوراخ کردن لب ها یک خطر مشابه است. و هنگامی که فلز در برابر لثه ها می لرزد، می تواند باعث آسیب لثه شود که ممکن است منجر به از دست دادن دندان شود. دهان نیز یک پناهگاه برای باکتری ها است، به طوری که سوراخکاری خطر ابتلا به عفونت و زخم را افزایش می دهد.

5. برکسیسم

 برکسیسم، می تواند در طول زمان دندان ها را ناراحت کند. این اغلب به دلیل استرس و عادات خواب است.

6. قطره سرفه

فقط به خاطر اینکه قطره سرفه در داروخانه فروخته می شود، به این معنی نیست که سالم هستند. اکثر آنها با شکر پر شده اند.

7. آب نبات جالب

همه رفتارهای شیرین باعث تشدید پوسیدگی دندان می شوند. بزاق بیشتر در طول وعده های غذایی تولید می شود، که کمک می کند تا بیت های آب نبات و اسیدها شستشو شوند.

8. جوش شیرین

شکر تنها ماده ای نیست که به آب نبات اضافه شده است. جوش شیرین می تواند تا 11 قاشق چای خوری قند در هر مورد داشته باشد.

9. باز کردن مواد با دندان

باز کردن کاسه بطری و یا بسته بندی پلاستیکی با دندان هایتان ممکن است راحت باشد، اما این یک عادت است که باعث می شود دندان ها از بین بروند. دندان های شما فقط باید برای خوردن استفاده شود.

10. نوشیدنی های ورزشی

11. آب میوه

12. چیپس سیب زمینی

13. جویدن در مداد

14. سیگار کشیدن

از خدمات کلینیک تاج میتوان به لمینت دندان، ونیر کامپوزیت، ونیر دندان  و ... اشاره کرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۲:۴۸ توسط:netware موضوع: سلامتی نظرات (0)

با چسبندگی مژه ها چه کنیم؟

اگر در هنگام ریمل زدن مژه هاتون بهم میچسبد مقاله زیر را از آموزشگاه آرایشگری الماس نشان بخوانید.

علت چسبندگی مژه ها

زمانی که از لوازم آرایشی مژه استفاده می کنیم مانند ریمل ها که یکی از ابزارهای پر استفاده در زیبا جلوه دادن مژه ها می باشد به دلیل داشتن ترکیباتی که در بعضی از ریمل ها وجود دارد و یا استفاده طولانی مدت از ریمل و غلیظ شدن مواد داخل آن موجب چسبندگی مژه ها و بد شکل شدن مژه شده و مژه ها بعد از مدتی استحکام اولیه خود را از دست می دهند. و همچنین بدلیل رشد باکتری و میکروب روی مواد فاسد شده ریمل مشکلاتی دیگری مثل عفونت چشم را به همراه دارد عوامل دیگری مانند نوع برس ریمل، نوع صحیح ریمل زدن مژه ها هم در این قضیه سهیم هستند.

جلوگیری از چسبندگی مژه ها

اگر دوست دارید دیگر مژه هایتان به یکدیگر نچسبند و ظاهری زشت پیدا نکنند، در حین استفاده از ریمل حتما موارد زیر را به خاطر بسپارید.

نظافت برس ریمل

جرم های رو برس عامل دیگر چسبندگی مژه ها هستند یا آن را به سطل زباله بیاندازید یا اینکه آن را نظافت کنید، بهترین برس برای ریمل باید عاری از هرگونه جرم باشد.

تمیز کردن برس ریمل با آب

برای جلوگیری از چسبیدن مژه ها با ریمل (آموزش گریم) بعد از هر بار استفاده از آن قبل از بستن درب آن، برس را بشورید به این صورت که حدود ۵ دقیقه در یک لیوان آب داغ قرار دهید و آب را دور ریخته و دوباره برس را داخل آب قرار دهید.

تمیز کردن برس ریمل با دستمال کاغذی

هفته ای یک بار با یک دستمال یک بار مصرف برس ریمل را به خوبی تمیز کنید تا جرم های که روی برس پوشیده شدن پاک شوند.

درمان چسبندگی مژه

اگر بی تجربه و بی اطلاع بودید در زمینه آرایش مژه ها و گرفتار این چسبندگی شدید و نظم آرایش شما بهم ریخت کافیست با انجام نکاتی که گفته می شود از این مشکل پیشگیری کنید.

قبل از شروع کشیدن ریمل، برای آماده سازی مژه ها و داشتن یک آرایش زیبا (دوره های آموزش آرایشگری) مژه ها را با دست یا شانه مخصوص مژه جدا کنید سپس پرایمر را روی مژه ها بزنید.

به شیوه درست ریمل بزنید از پایین به بالا برس بکشید حتی کمی بالاتر از ریشه مژه ها کمک می کند تا چسبندگی مژه ها کمتر شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۸:۲۷ توسط:netware موضوع: آرایشی و زیبایی نظرات (0)

نتایج مطلوب کاشت ابرو

نتایج پیوند ابرو هم مانند پیوند مو به‌ یک‌ باره خود را نشان نمی‌دهند. در طول مدت جراحی، یک متخصص کاشت مو خوب حدود ۵۰ تا ۶۰۰ گرافت به ابرو پیوند می‌زند و این تعداد بستگی به میزان پرپشتی دلخواه شما و تنکی ابروهای طبیعی‌تان دارد. معمولاً به‌طور متوسط بین ۵۰ تا ۳۵۰ گرافت پیوند زده می‌شود. پس از اتمام جراحی معمولاً لایه‌ای دلمه روی موی پیوند زده‌ شده شکل می‌گیرد اما همراه با نشانه‌های قرمزی یا تورم باید پس از چند روز از بین برود.

معمولاً چند هفته بعد از جراحی، موهای پیوند زده‌شده می‌ریزند و بعد از چند ماه دوباره رشد می‌کنند. که این ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو امری طبیعی است  چون موها طی سه مرحله رشد می کنند. چندین ماه یا حتی یک سال طول می‌کشد تا نتیجه دلخواه خود را مشاهده کنید.

زمان خواب فولیکول ها و زمان کمون آنها عموما برای بیمار سخت و آزاردهنده است زیرا هنوز تغییرات مطلوب و خواسته های او نمایان نشده اند اما بعد از سپری شدن این مدت زمان کم کم ابرو های کاشته شده رشد کرده و بر زیبایی چهره فرد می افزایند. ظاهر آنها همانند ابروی طبیعی است و سایرین متوجه تفاوت موهای کاشته شده با موهای طبیعی نمی شوند.نتایج کاشت ابرو دایمی هستند.

رشد مو در افراد مختلف است و با تداوم رشد موی کاشت شده، همانند ناحیه اهدا کننده اولیه، باید موها را مرتب کنید تا ظاهری مناسب داشته باشید. این مساله برای بیماران مشکل ساز نیست، زیرا اغلب آنها به زیر ابرو برداشتن یا اصلاح قسمتی از بدن خود به صورت منظم عادت دارند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۴:۳۳ توسط:netware موضوع: کاشت مو نظرات (0)